New Page 2

SU YATAĞI NEDİR

SU YATAĞI NEDİR?

EN SIK SORULAN SORULAR

TARİHTE SU YATAĞI

SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN
  Yatma konforu
  Tıbbi Faydalar
  Sırt ağrıları
  Uykusuzluk
  Ense ağrıları
  Dekubitus
  Yanıklarda rahatlama
  Adale ve eklem ağrıları
  Hamilelik
  Premature bebekler
  Alerjiler
  Üniversite araştırması

TEKNİK BİLGİLER
  Su Haznesi
  Isıtma sistemi
  Su Yatağı çeşitleri
  Su Yataklarının ölçüleri
  Her yatağa uyar
  Akva bakım malzemeleri

----------------------------------------
DEKUBİTUSDAN KORUNMA VE KURTULMA
----------------------------------------------------


Su yatağında vücut ağırlığının orantılı olarak dağılması ve bunun neticesinde vücudun herhangi bir basınca maruz kalmaması yaraların çabuk iyileşmesini, iltihaplanmaların engellenmesini sağlar. Su yatağı bugün birçok klinikte ve evde, yatalak hastalarda oluşan dekubitus rahatsızlığının tedavilerinde, (Dekubitus; aynı noktaya sürekli yüklenme, kötü oturma ve yatma pozisyonu nedeniyle veya derinin yeterli havalandırılmaması sonucunda oluşan yara rahatsızlığıdır), felçlilerin ve omurga yaralanmalarının tedavilerinde çok iyi sonuçlar alınarak kullanılmaktadır.

Dış deriye uygulanacak kritik baskı değeri aşağı yukarı 28 mm hg’dir ki, kan dolaşımı vücudun ağır bölgelerinde rahat olsun.

Su yatağı dekubitus rahatsızlığı olan felçlilerde, omurga yaralanmalarında, jeriyatri hastalarında ve yatalak hastaların tedavilerinde kullanılmaktadır, sakatlar için kullanıyor, devamlı çevrilmesi gereken hastalarda, çevirme en aza indirgenir. Hasta için ve bakan için çok büyük bir kolaylıktır. Diğer yataklardaki baskı yeri değiştirme sistemi kompröserun sesinden dolayı hasta rahatsız olur ve baskı tamamen yok olmaz, basınç sadece odacıklar arasında yer değiştirir ve sıvılı sisteme göre çok daha pahalıdır.


Resimde görülen;

Mavi kolonlar; su haznesinin vücuda baskı yapan yerleri en iyi şekilde korunduğunu gösteriyor,
Sarı kolonlar; normal yataklardaki orantısız korumayı gösteriyor,
Kırmızı kolonlar; 30 mm’ den fazla bir baskının olduğunu gösteriyor, bu da derideki kan dolaşımının sınır değerlerinin üzerindedir.

Su yatağı vücuda tam olarak uyum sağlar, vücut yatağa uyum sağlamaz. Yatalak hastalar icin en ideal yataktır.


Ölçüler: 90x200 cm
Yatak yükseklik: 9 cm

Maximum Ağırlık: 70 kg

Tüm parçalar 2 yıl garantilidir.

Yatalak hastalar için hazırlanmış özel su yatağı şilteleri 50 litre su almaktadır ve tüm sünger yatakların üzerinde kullanılabilmektedir.

Modullü sistem, su yastığı- ve vücut bölümü olmak üzere iki ayrı hazneden, koruyucu kılıfdan, sünger kenarlıklardan ve üst kılıfdan oluşmaktadır.

Digital ısıtma sistemi (65 W) sabit ısı vermektedir. Su yatağının tamamı hijyeniktir, kılıflar 90 °C yıkanabilir ve fermuarlıdır.

Tekstil kısımlar optimal uyku kliması içindir, alt yüzü PU-kaplıdır ve 90°C yıkanabilir.
Tekstil olarak kullanılan tüm malzemeler Öko-Tex-Standard 100 sertifikasina sahiptir.
Yatak iki üst kılıfla beraber verilmektedir.


(Kaynaklar: Lit.6 Weinstein, J.D. ve Davidson, B.A.1966. Sıvı birikiminden korunma ve tedavisi, rahatsızlık Dekubitus. Amerikan Journal of Physical Medicine 45:283-90. Lit.7 Thornhill, H.L. ve Williams, M.L. 1968 Su yatağı kullanılan büyük bir devlet hastanesinin tecrübeleri. Amerikan Journal of Nursing 68:2856-58. Lit.8 Pfaudler, M. 1968. Flotasyon (Farklı yüzey özelliklerine sahip vücudu su yatağında yatırmak), Basınç ve Dekubitus. Amerikan Journal of Nursing 68:2351-55 Lit.9 Lilla, J.A., Fridrichs, R.R. ve Vistnes, L.M. 1975. Su yatağının üzerinde tedavi, derinin yaralara karşı korunması. Geriatrics, Eylül 1975, S.71-75. Lit.10 Siegel, R.J., Laub, D.R. ve Vistnes, L.M.1973. Basınçtan oluşan yaralardan su yatağı kullanarak korunması.. Plastik and Reconstructive Surgery 51:31-37. Lit.11 Jones, R.F. und Burniston, G.C.1971. Omurilik Yaralanma istasyonunda su yatağı. Medical Journal of Australia. 11.Eylül 1971, S. 1215-21.)

Google
 
Ferienwohnungen inserieren

Ferienhäuser Türkei
Ferienwohnungen
Ferienwohnungen Balikesir

Auswahl preiswerter
Ferienhäuser und Ferienwohnungen Türkei
und weltweit.
Ferienunterkünfte für jedes
Budget und Interesse.

Grosse Auswahl
Ferienhäuser und FerienwohnungenTürkei
vom privaten Vermieter.
Ferienwohnungs-Anzeige gratis.

KIZILKECILI KÖYÜ - AKCAY in Kizilceli Köyü

Ferienhausmiete.de

Ferienhaus

jajabu

www.ferien-privat.de

Copyright © 2005 OASİS Su Yatakları. Tüm hakları saklıdır. En iyi görüntü IE5+ 1024x768 32bit renk.