New Page 2

SU YATAĞI NEDİR


REFERANSLAR

  Almanya
  Avusturya
  Belçika
  Hollanda
  Fransa
  Türkiye

-------------------------------------------------


SU YATAĞI ÖYKÜLERİ
-------------------------------------------------------------------------

FRANSA

Su yatağı evliliklerini kurtarmış!

Birkaç yıl önce Eliane ve Eric Piedoye, Bayan Piedoye’nin geceleri rahat uyuyabilmesi için yatak odalarını ayırmışlar. Bay Piedoye bazen gecede 10–15 kere kalkıp mutfağa buzdolabına bir şeyler atıştırmaya veya içmeye gidiyormuş. Bay Piedoye Paris’te büyük bir nakliye firmasında yönetici olarak çalışıyor ve geceleri de kafası işe takıldığı için uyuyamıyor, stres ve kafasının yoğun oluşu yemek yiyerek veya bir şey içerek sakinleştiriyormuş, ama Bay Piedoye’nin her kalkışında Bayan Piedoye uyanıyor ve uykusu bölünüyormuş. Uyku bölünmeleri o kadar sıklaşmış ki, yatak odalarını ayırmak zorunda kalmışlar.

Bugün Piedoye çifti yatak odalarını tekrar birleştirmişler. Bay Piedoye gecede bir kere uyanıyor o da sabah 6’ da. Piedoye çifti su yataklarından çok memnunlar ve “su yatağı evliliğimizi kurtardı” demekten hiç çekinmeden söylüyorlar. Eliane 25 yıldır su yatağı almayı hayal ettiğini, ama ancak bir yıl önce bir fuarda aldığını, alırken de anlaşmayı hiç düşünmeden imzaladığını ve çek yazdığını, ama satıcılarında kendisini su yatağının özellikleri konusunda çok iyi bilgilendirdiklerini belirtmeden geçmek istemediğini, söylüyor. – Biz uzun zaman su yatağı almak için bekledik, yeteri kadar yerimizin olmasını istiyorduk, yataklarının ebatı 200 x 200 cm soft side almışlar ve dairelerinin büyüklüğü 200 m2. Daha önce Piedoye çifti 4.550 €’ ya elektrikli bir yatak almışlar, onu şimdi misafir yatak odasına koymuşlar. – Elektrikli yatağın çok pahalı ve kötü bir yatakdı ve yanlış bir yatırımdı, diyor. Restaurant’a çalıştığından bacaklarını geceleri kaldırması gerektiğini, bacak ağrılarının yerine, sırt ağrılarının olduğunu ve elektrikli yatağın oyuncaktan bir farkı olmadığını, belirtiyor. Eliane, Paris’te farklı restaurantların sahibi ve ortağı, işinin uzun yıllardan sonra kollarında ve ağır kaldırmaktan belinde problemlere neden olduğunu, ikiz kardeşi Rosine’in kendi ayakkabıcı dükkânı olduğunu ve artık ona yardım edeceğini, gelecekte kardeşiyle beraber çalışmak istediklerini belirtiyor.

Rosine - Eliane’nin su yatağını denemiş ve kendisinin de kesinlikle bir tane almak istediğini, ama evinde yeteri kadar yer olmadığını ve eşinin de bu konuda ikna olacağından emin olduğunu, yalnız biraz zamana ihtiyacı olduğunu, belirtiyor.


Su yatağı sayesinde ilaç kullanması %70 azalmış!

Yvonne Balas erken emekli ve yüksek kademeden emekli olmuş. Zor bir hayatı olmuş ve ayrıca endüstri terzisi olarak da sağlığı çok zarar görmüş. Bayan Balas bir takım fiziksel kazalar ve ameliyatlar geçirmiş, bunlarda zamanla aşırı ağrılara neden olmaya başlamış. Yüksek dozda ağrı kesiciler ve uyku hapları kullanıyormuş, aldığı hapların yan etkileri olmasına rağmen, ağrılara ancak bu şekilde dayanabiliyormuş.
Yvonne Balas su yatağı aldıktan sonra, günlük yaşantısı büyük ölçüde değişmiş ve yaşama zevki geri gelmiş. Su yatağını ne zaman aldınız sorusunun cevabını, tamamen spontan: - geçen sene 14 Eylülde ve hayatım o günden sonra, pozitif anlamda değişti, diyor, Bayan Balas gayet mutlu bir şekilde.

—Bugün kendim elektrikli süpürgesiyle süpürge yapıyorum, şehirde uzun süre alış verişe gidebiliyorum ve köpeklerimi günde 4–5 kere karşıdaki parka götürebiliyorum. Eskiden, temizlik ve sadece lazım olan şeyleri aldırmak için, yardımcıya ihtiyacım vardı, köpeklerimle günde sadece iki bloğun etrafını dolaşabiliyordum, diye anlatıyor Bayan Balas, kendiyle gurur duyarak anlatıyor, aldığım hapları %70 azalttım. – Doktorum ve bütün ilaçlarımı ödemek zorunda olan sağlık sigortam durumdan çok memnunlar, haklılarda. Ama insanlar genelde, benim durumumda olan insanların hikâyelerine inanmakta, zorlanıyorlar ve onları ikna etmekte o kadar kolay olmuyor, diyor ve eşinin istisna olduğunu belirtiyor, Bayan Balas.

Bir hafta boyunca kesintisiz Strassburg’ta Fransız Devlet Tren yollarında (SNCF) çalışan, Gerard Balas’a su yatağı ilk gösterildiğinde, hemen su yataklarının olması gerektiğine inanmış. Eski yataklarını su yatağı gelmeden önce atmış. Bayan Balas, eşine göre yatağın fiyatının yüksek olmasından dolayı biraz çekimser kalmış. Ama Gerard Balas, eşinin uzun zamandır, neler çektiğini gördüğü için ve eşinin ağrılardan kurtulacağını bildiği için, yatağın fiyatını ödemekte tereddüt bile etmemiş, bugün Bayan Balas eşine çok teşekkür ediyor. – Hiçbir zaman pişman olmadım, daha önce ortopedik bir yatağımız vardı ve tam bir fiyaskoydu, yataktan kalkabilmek için duvara yaslanmak zorunda kalıyordum. Su yatağında o kadar iyi uyuyorum ki, günümün diğer kalan kısmında, tekrar dinlenmeye bile ihtiyacım olmuyor. Yeni bir enerjiyle, zinde uyanıyorum, günlük yaşam kalitem yükseldi, diye anlatıyor Bayan Balas. Yeni kazandığı enerjisini, köpekleriyle yürüyüşe giderek, evini düzelterek, evinin balkonlarındaki çiçek ve sebzelere bakarak, kullanıyormuş.

Ayrıca evine ziyarete gelen arkadaş ve tanıdıkları da fazlalaşmış ve onlara su yatağını denettiriyormuş. — Bir gün bir arkadaşım beni ziyarete geldiğinde, ben içerde bir şeyler hazırlarken su yatağında uyuya kaldı, diye anlatıyor, Bayan Balas. İnsanların genelde çevrelerine gösteriş yapmak için yeni bir koltuk veya yeni bir araba için para harcadıklarını, çünkü bunun dışarıya karşı su yatağına göre daha iyi hava atmak ve prestij olduğuna inandıklarını, düşünüyorum diyor, Bayan Balas.

Yvonne ve Gerard Balas oldukça büyük ve özel sağlamlaştırılmış bir yatakları var. Gerard bir hafta boyunca iş seyahatine gittiğinde Yvonne kendini yalnız hissettiği için 3 yaşındaki ufak köpekleri Nowaline yatağa gelmesi ve orada uyuması serbestmiş. 12 yaşındaki büyük köpekler Bylli’ ye yatağa gelmek yasakmış. – Ama sabahları Billy’de yatağa geliyor ve hiç farkına bile varmıyorum onun geldiğini, diyor gülerek Yvonne. Eskiden köpeklerin de onunla beraber kalktıkları zamanların çok eğlenceli olduğunu, ama bugün ben sabah banyosu alırken, onlar yatakta kalıyorlar, diye anlatıyor, Yvonne Balas.

Google
 
Ferienwohnungen inserieren

Ferienhäuser Türkei
Ferienwohnungen
Ferienwohnungen Balikesir

Auswahl preiswerter
Ferienhäuser und Ferienwohnungen Türkei
und weltweit.
Ferienunterkünfte für jedes
Budget und Interesse.

Grosse Auswahl
Ferienhäuser und FerienwohnungenTürkei
vom privaten Vermieter.
Ferienwohnungs-Anzeige gratis.

KIZILKECILI KÖYÜ - AKCAY in Kizilceli Köyü

Ferienhausmiete.de

Ferienhaus

jajabu

www.ferien-privat.de

Copyright © 2005 OASİS Su Yatakları. Tüm hakları saklıdır. En iyi görüntü IE5+ 1024x768 32bit renk.