New Page 2

SU YATAĞI NEDİR

SU YATAĞI NEDİR?

EN SIK SORULAN SORULAR

TARİHTE SU YATAĞI

SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN
  Yatma konforu
  Tıbbi Faydalar
  Sırt ağrıları
  Uykusuzluk
  Ense ağrıları
  Dekubitus
  Yanıklarda rahatlama
  Adale ve eklem ağrıları
  Hamilelik
  Premature bebekler
  Alerjiler
  Üniversite araştırması

TEKNİK BİLGİLER
  Su Haznesi
  Isıtma sistemi
  Su Yatağı çeşitleri
  Su Yataklarının ölçüleri
  Her yatağa uyar
  Akva bakım malzemeleri

----------------------------------------

HABERLER
----------------------------------------------------------------------


MİO BECH CLUB RESTAURANT BODRUM TÜRKBÜKÜ'NDE HİZMET VERİYOR.

Bodrum gecelerine kaliteli ve bol eğlenceli showlarla Mio Beach Club Restaurant Erkan KARA ve Ali Öksüz tarafından 15 Haziranda Grand Opening açılışını gerçekleştirecekler. Açılışta bir çok ünlü simanında katılacağı gecede Brezilya’lı dansçıların muhteşem dans gösterileriyle ve havai fişek gösterileri yapılacak...

İşletmeciliğini Erkan KARA ve Ali ÖKSÜZ'ün yaptığı bir çok ünlü mekandan tanıdığımız MİO BEACH bu sene Türkbükü'nde yaza damgasını vurmaya hazırlanıyor.

Brezilya'dan özel gösteriler yapacak olan dans grubuyla ve içerisinde bulunan SU YATAKLI LOCALAR, relax cornerlar, oximate barlar, Amerika'nın ünlü içecek firması Bubble Tea Barla, Playsatation 3lerle, nargile ve gece restuaranıyla Türkbüküne gelen tatilcilere inanılmaz partiler bekliyor.

Gündüz 400 metre karelik iskelesinde huzurlu ve bol eğlenceli dakkalar sunacaklar. Geceleri birbirinden değişik partiler ve gösterilerle hizmet verecektir.

Geçen sene ünlü futbolculardan sanatçılara birçok ünlü simayı ağırlayan Erkan KARA ve Ali ÖKSÜZ bu sene geçen seneden daha iyi bir hizmet anlayışıyla Türkbükü'nde hizmet veriyorlar…

www.miobeachbodrum.com


HİJYEN İÇİN BAKTERİ VE ALERJİYE KARŞI SU YATAĞI

Yataklar bakteri saçıyor, Sağlık Bakanlığı kaçıyor!


Dün size Özel Diyarbakır Diyaliz Merkezi’nde tedavi gören 88 hastaya Hepatit C virüsü bulaşmasından söz etmiştim.

Bu yazım üzerine eski Kocaeli Milletvekili İsmail Amasyalı aradı.

İsmail Bey, Alman BMW Grubu’na bağlı Potema şirketinin Türkiye temsilcisi. Bu şirket, yataklardaki bakterileri özel bir röntgen cihazıyla tespit ediyor.

Gelelim konumuza:

Dünya Sağlık Örgütü, Antalya’ya tatile gelen 6 Danimarkalı’da Hepatit hastalığı görülmesi üzerine 15 Aralık 2005’te Sağlık Bakanlığı’na bir yazı göndermiş.

Yine aynı tarihlerde Almanya’nın Ankara Büyükelçiliği, Antalya’da tatil yapan Alman vatandaşlarında değişik bakterilerin neden olduğu mide ve bağırsak iltihapları görüldüğünü bildirmiş.

Bunun üzerine davet edilen Alman firması, İstanbul’daki 19 hastane, 20 otel, 4 huzur evi ve 2 öğrenci yurdundaki yataklardan numune toplamış. Bu işleme kaymakamlar ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Başaran Ulusoy da bizzat nezaret etmiş.

Sonuçlar 20 Aralık 2005’te Vali Muammer Güler’e resmi yazıyla bildirilmiş. Üstelik Göztepe Devlet Hastanesi Çocuk Bölümü’nde durumun acil olduğu, çocuk ölümlerinin her an başlayabileceği uyarısıyla birlikte. Vali Güler bu durumu 18 Ocak 2006 gün ve 5240-135 sayılı yazıyla Sağlık Bakanlığı’na bildirmiş.

Bakanlık hiçbir önlem almadığı gibi bu yazıya yanıt vermemiş.

Sonucu hatırlarsınız:

15 Haziran 2006’da Göztepe Hastanesi’nde tedavi gören 4 çocuk, enfeksiyon nedeniyle seri halde hayatını kaybetti.

Kadıköy Kaymakamlığı ölümler üzerine bir komisyon oluşturmuş.

Bu heyetin hastane, yurt, otel ve huzur evlerinden yine aynı firma aracılığıyla aldırdığı numuneler Yeditepe Üniversitesi Genetik ve Biyokimya Mühendisliği Bölümü’ne gönderilmiş; 12’si bulaşıcı hastalıklara yol açabilecek 22 bakteri tespit edilmiş.

Haydarpaşa Numune Hastanesi’nin yaptığı araştırmada ise bu bakterilerin besin zehirlenmesine, cilt yaralarına, kulak enfeksiyonlarına, ateşli hastalıklara yol açabileceği belirlenmiş.

TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, “Bu bakteriler salgın hastalıklara yol açabilir ve ülke turizmi büyük darbe alabilir” diyerek konuyu hemen Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç’a aktarmış. O da Sağlık Bakanı’nı haberdar etmiş...

Gelin görün ki bakanlıktan ses soluk çıkmamış!

***

Bu arada Antalya’daki çalışmalar da devam etmiş. 40 otelin üye olduğu Belek Turizm Yatırımcıları Birliği, Potema’ya başvurmuş ve otellerdeki yatakların incelenmesi için yardım istemiş. Almanlar, 14 Şubat 2006’da Antalya’ya gelmiş ve Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in nezaretinde, beş kuruş almadan 40 otelde tek tek inceleme yapmış. Numuneler Antalya’daki Interlab Laboratuvarı’na ve Yeditepe Üniversitesi’ne gönderilmiş. Sonuç aynı: 1 gramlık örnekte 4’ü bulaşıcı hastalıklara yol açan 14 “bakteri” bulunmuş.

Durum Antalya Valiliği tarafından 12 Haziran 2006’da Turizm Bakanlığı’na bildirilmiş. Turizm Bakanlığı da konuyu bir kez daha Sağlık Bakanlığı’na aktarmış. 22 Haziran 2006’da gelen yanıtta, numuneleri alan firmanın “ruhsat sahibi” olmadığı öne sürülmüş...

Ama aynı Bakanlık, konunun Kadıköy Kaymakamı Kasım Esen tarafından Başbakanlığa intikal ettirilmesi üzerine bu kez Alman firmasını suçlamaktan vazgeçmiş ve 8 Aralık 2006’da “Firmanın ruhsatı varmış” diye bir yazı kaleme almış.

Ne yazık ki bakterilerle mücadele konusunda nasıl bir politika izleneceğini yine bildirmemiş!
***

Durum böyle...

Ülkemizdeki kamuya açık yataklar bakteri yuvasına dönmüş durumda!

Önlem basit: Ülke genelinde yaygın bir denetim seferberliği başlatılacak, o kadar!

Peki neden başlatılmıyor?

Çünkü, “Turizm olumsuz etkilenir, halkımız panikler” diye düşünülüyor.

Ama bizden saklanan bu gerçeği, Türkiye’ye turist gönderen bütün ülkeler zaten biliyor!

Hatta bazı tur operatörleri, 2006’da ülkemize gelen turist sayısının azalmasını sırf bu nedene bağlıyor.

Şimdi Sağlık Bakanı Recep Akdağ’a soruyorum:

Yazdıklarım yalan mı?

Kitlesel ölümlere yol açan bu bakterileri ortadan kaldırmak için bugüne kadar ne gibi bir önlem aldınız?
Mustafa Mutlu (05.01.2007) Vatan Gazetesi


http://www2.vatanim.com.tr/root.vatan?exec=yazardetay&tarih=05.01.2007&Newsid=101712&Categoryid=4&wid=102

----------------------------------------------------------------------------


DARÜLACEZE SU YATAĞINI TERCİH ETTİ !

110 yaşındaki Darülaceze, Akva su yataklarını seçti. Yatağa Bağımlılar Sitesi, Özel Aceze Birimleri, Çocukevi, Poliklinik, Fizik Tedavi Ünitesi gibi sağlık ve sosyal birimleriyle, vatandaşlarımıza sağlık hizmetleri veren, en eski sağlık kurumlarımızdan olan Darülaceze, OASİS Su Yatakları’nın müşterileri arasına katıldı.

OASİS’in “akva care mobile” ürünü “dekubitus” hastalığı ile mücadele etmek için geliştirildi. Akva care mobile (şilte), yatalak hastalar için özel hazırlandı. Özel su yatağı şilteleri, 50 litre su almakta ve tüm sünger yatakların üzerinde kullanılabilmektedir. Modullü sistem, su yastığı ve vücut bölümü olmak üzere iki ayrı hazneden, koruyucu kılıfdan, sünger kenarlıklardan ve üst kılıfdan oluşan su yatağı tüm yatalak hastalar için ideal bir ürün.

Su Yatağı, Mart ayı içinde teslim edildi ve kuruldu.

Google
 
Ferienwohnungen inserieren

Ferienhäuser Türkei
Ferienwohnungen
Ferienwohnungen Balikesir

Auswahl preiswerter
Ferienhäuser und Ferienwohnungen Türkei
und weltweit.
Ferienunterkünfte für jedes
Budget und Interesse.

Grosse Auswahl
Ferienhäuser und FerienwohnungenTürkei
vom privaten Vermieter.
Ferienwohnungs-Anzeige gratis.

KIZILKECILI KÖYÜ - AKCAY in Kizilceli Köyü

Ferienhausmiete.de

Ferienhaus

jajabu

www.ferien-privat.de

Copyright © 2005 OASİS Su Yatakları. Tüm hakları saklıdır. En iyi görüntü IE5+ 1024x768 32bit renk.