New Page 2

SU YATAĞI NEDİR


REFERANSLAR

  Almanya
  Avusturya
  Belçika
  Hollanda
  Fransa
  Türkiye

-------------------------------------------------


SU YATAĞI ÖYKÜLERİ
-------------------------------------------------------------------------

HOLLANDA

Koltukta otururken uyuyormuş!

Eldert van Schagen 4 ay boyunca büyük mavi koltuğunda uyumuş. 82 yaşındaki emekli Bay van Schagen nikris* ağrılarından dolayı yatamıyormuş. Su yatağı alındığı gün, su yatağına yatmış ve bütün gece uyumuş. Su yatağını bir yıl önce almışlar, bir yıldan beri her gece rahat uyuyormuş. – Su yatağı süper demiştim, eşime ilk sabah uyandığımda ve hala aynı şeyi düşünüyorum. Eldert van Schagen Hollanda’da yıllarca bakanlıkta memur olarak çalıştıktan sonra 1965 yılında emekli olmuş. — Ben artık çalışmıyorum, ama bütün günlerim çok yoğun geçiyor, diyor büyük bir koleksiyonu olan Eldert, pul, kartpostal, harita, bayrak ve şehir planları sadece koleksiyonlarının bir kısmı. Ayrıca eşiyle birlikte tam bir seyahat meraklısı olan çift, yeni İtalya’dan dönmüşler, her ikisi de bronzlaşmış ve çok mutlular, kaldıkları otellerde su yatağı olmamasına rağmen seyahat etmenin onlar için çok önemli olduğunu belirtiyorlar. Avrupa’nın her ülkesini gezmişler, bir kere Asya’ya gitmişler.

78 yaşındaki Bayan van Schagen’nin, eskiden hobileri dikiş dikmek ve örgü örmekmiş, ama artık yapmıyormuş. Boş zamanlarını kulüp’te ve evde üç bayan arkadaşıyla briç oynayarak geçiyormuş. Aktif çiftin tanıdıkları sık sık su yatağının faydalarını dinliyorlarmış, çünkü Bay ve Bayan van Schagen’nın su ve sıcaklık kombinasyonunun yaşlı vücutlarına iyi gelmesi konusunda hiçbir terreddütleri yok. – Çevremizdeki arkadaşlarımız biraz çekimserdiler ve biz de ilk başta dalgalanmasından ve elektrik sarfiyatından dolayı, su yatağından korktuk, diye anlatıyor Bayan Willy van Schagen, ama o eskidendi, su yatakları çok fazla elektrik sarf ederken. Bugün su yatağı çevre dostu, enerji tasarruflu, aylık takriben 40 € ve bizce bu harika konfor için kesinlikle pahalı değil. Bay ve Bayan van Schagen hakkında arkadaşları genç, modern ve cesaretli insanlar diye bahsediyorlar. Aslında bizi, su yatağına 20–25 yıldır su yatağında yatan kızlarımız ikna ettiler, bazı arkadaşlarımız su yatağına hala iyimser bakmıyorlar, onlar sadece ölümü düşünüyorlar, diye anlatıyor Eldert van Schagen. 5 çocukları, 21 torunları ve 2 tanede torunun çocukları olan çiftin çok ziyaretçileri oluyor.

3 odalı güzel bir dairede yaşayan çift, ev işlerinin tamamını kendileri yapıyorlar, yatak odalarında beyaz, büyük, dual su yatağı var ve her su haznesi farklı ısıya ayarlanmış, üstünde temiz şık bir örtü sermişler. Bay van Schagen’ın yatağı, bayan van Schagen yatağına göre ısısı biraz daha yüksek ayarlanmış. Yatağın yüksekliği iki kez ayarlanmış, şu anda 60 cm yükseklikte, yatağın düzeltilmesi daha kolay olduğundan ve yatağa daha rahat inilip çıkılabilmesi için böyle ayarlatmışlar. Peki, Bay van Schagen eskiden oturduğu ve uyuduğu büyük mavi koltuğa ne olmuş? – Mavi koltuk hala evde, ama ben televizyonun karşında oturuyorum ve televizyon seyrediyorum, diyor gülümseyerek Eldert van Schagen.

(*Nikris hastalığı: Halk arasında gut veya damla hastalığı tıp dilinde ise podagra denir. Özellikle fazla içki içen ve fazla kırmızı et yiyenlerde görülür. Daha fazla erkeklerde rastlanır. El, ayak başparmağı, diz ve dirseklerde şişkinlik meydana gelir. Ağrı da vardır. Buraları dokunulmayacak kadar hassaslaşmıştır. Ateş 39,4 dereceye kadar yükselir. Tedavinin başarılı olması için mutlaka yatak istirahati gerekir.)

Google
 
Ferienwohnungen inserieren

Ferienhäuser Türkei
Ferienwohnungen
Ferienwohnungen Balikesir

Auswahl preiswerter
Ferienhäuser und Ferienwohnungen Türkei
und weltweit.
Ferienunterkünfte für jedes
Budget und Interesse.

Grosse Auswahl
Ferienhäuser und FerienwohnungenTürkei
vom privaten Vermieter.
Ferienwohnungs-Anzeige gratis.

KIZILKECILI KÖYÜ - AKCAY in Kizilceli Köyü

Ferienhausmiete.de

Ferienhaus

jajabu

www.ferien-privat.de

Copyright © 2005 OASİS Su Yatakları. Tüm hakları saklıdır. En iyi görüntü IE5+ 1024x768 32bit renk.