New Page 2

SU YATAĞI NEDİR

SU YATAĞI NEDİR?

EN SIK SORULAN SORULAR

TARİHTE SU YATAĞI

SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN
  Yatma konforu
  Tıbbi Faydalar
  Sırt ağrıları
  Uykusuzluk
  Ense ağrıları
  Dekubitus
  Yanıklarda rahatlama
  Adale ve eklem ağrıları
  Hamilelik
  Premature bebekler
  Alerjiler
  Üniversite araştırması

TEKNİK BİLGİLER
  Su Haznesi
  Isıtma sistemi
  Su Yatağı çeşitleri
  Su Yataklarının ölçüleri
  Her yatağa uyar
  Akva bakım malzemeleri

----------------------------------------
SIRT AĞRILARI
----------------------------------------------------


"Sırt ağrısı problemleri bugün, bundan birkaç yıl öncesine kadar hiç düşünülmediği kadar artmıştır” diyor ortopedi uzmanı Friedrich Bodem, gelecekte de azalması mümkün görünmüyor. Halk hastalığı haline dönüşen ve gençlerde de sık rastlanan sırt ağrıları çok büyük bir hızla artmaktadır. 18 ila 55 yaş aralığındaki kişilerin yarısı sırt ağrısı çekiyor ve bu sayının %25 i hatta ağır sırt ağrıları çekiyorlar. Hastalarda genelinde fıtık var ve istatistiklere göre 38 yaş civarındakilerde sık görülüyor.

Eksperlerin tahminlerine göre toplam 22,5 milyar €’nün, 13,5 milyar €’su, sağlık sigortaları tarafından bu ağrılar için kullanılmaktadır.
Sağlık jimnastikçileri ve doktorlar çaresiz.

 

Kiel’deki Lubinis kliniğinin şef doktoru ortopedist Christof Hopf “sırt ağrılarının %80’ninin nedeni bilinmemektedir” diyor. Bu da tedavi imkânlarının kısıtlı olmasının şaşırılacak bir durum olmadığını göstermektedir. Sihirli kelime önlem almaktır.

Doğru miktarda su ile doldurulmuş bir Akva su yatağıyla en azından geceleri vücudun tamamının aynı oranda korunması omurga ve kaslar için tam anlamıyla iyi bir dinlenme sağlar. Doğru yatmakla omurgadaki diskler kendileri için gerekli olan sıvı besini çok daha rahat alarak, kendilerini yenilerler, ertesi güne kendilerini daha dirençli olmaya hazırlarlar.

Su miktarında yapılan değişikliğin tek nedeni, su yatağının tam olarak uygun olmasını sağlamaktır. Bu tecrübeyle kazanılan bir şeydir, size satışı yapan ve yatağı kuran kişinin bu konuda iyi bilgisi olması gerekir.

Su yatağındaki tedavi edici ısı kasları gevşetir, özellikle sporcular için tam bir rahatlama sağlar ve gerginlikten oluşan kasılmalardan ileri gelen ağrıları azaltır veya tamamen yok eder, ağrı kesici ilaçların alınmasını minimuma indirir.

Sert veya yumuşak normal yataklarda yan yatıldığında omurgada, omurganın özellikle bel kısmı tek taraflı yataktan baskı gördüğü için ve sırt kasları gerildiğinden vücutta çok kolay deformasyonlar meydana gelir.

Akva su yatakları genelde baş ağrılarına ve ense ağırlarına neden olan ense omurgasını korur. Uygun alçak bir yastıkla veya ayarlanabilir su yastığıyla ense kısmı rahatlar.

Önemli bir başka konuda, doğru uyku klimasıdır, uykuda omuz ve ense kısmının üşümesi bu kısımların ağrımasına neden olmaktadır.

Bochum Üniversitesinden Prof. Jürgen Krämer normal yataklarda yatanlara omurgalarının zarar görmemesi için yastığı katlayarak ense ve dizlerinin altına koymalarını önermektedir, su yatağında yatanların böyle bir şeye ihtiyacı yoktur, çünkü su yatağı vücudu her yatış şeklinde en iyi şekilde korur, ayrıca sırt kasları sıcaklıkla rahatlar ve kuvvetlenir. Normal yataklarda yan veya yüz üstü yatıldığında katlanmış yastığın her hangi bir fonksiyonu kalmaz. Dr. Gartner “Tıp ve Çevre” dergisinde “Vücut İçin En İdeal Yatak Su Yatağıdır” şeklinde açıklaması şaşırılacak bir durum değildir.

“CONSUMER BOND” dergisinin yapmış olduğu ankete göre, su yatağı kullanan 1200 kişiden %93’de sırt ağrıları ya tamamen yok olmuştur, ya da çok azalmıştır. Suyun üzerinde uyku ile ilgili tanınmış araştırmalarda, Stanford Medikal Center der University of San Diego in Kaliforniya Amerika’da ve Prince Henry Hospital Sydney Avustralya’da yapılmıştır.

Kaynaklar: Lit. 2 Horn, H.R., Ortopedik Yatak, Nebraska Medical Journal, Haziran 1972,S.190-191

Google
 
Ferienwohnungen inserieren

Ferienhäuser Türkei
Ferienwohnungen
Ferienwohnungen Balikesir

Auswahl preiswerter
Ferienhäuser und Ferienwohnungen Türkei
und weltweit.
Ferienunterkünfte für jedes
Budget und Interesse.

Grosse Auswahl
Ferienhäuser und FerienwohnungenTürkei
vom privaten Vermieter.
Ferienwohnungs-Anzeige gratis.

KIZILKECILI KÖYÜ - AKCAY in Kizilceli Köyü

Ferienhausmiete.de

Ferienhaus

jajabu

www.ferien-privat.de

Copyright © 2005 OASİS Su Yatakları. Tüm hakları saklıdır. En iyi görüntü IE5+ 1024x768 32bit renk.