New Page 2

SU YATAĞI NEDİR


REFERANSLAR

  Almanya
  Avusturya
  Belçika
  Hollanda
  Fransa
  Türkiye

-------------------------------------------------


SU YATAĞI ÖYKÜLERİ
-------------------------------------------------------------------------

Türkiye

Öykülerimiz, su yatağı kültürünün hem ortak unsurlar taşıdığını, hem de bireysel deneyimlerle oluştuğunu göstermektedir, ürünlerimizin kalitesi, konforu ve uzun ömürlülüğünü canlı tanıklıklarla size bir kez daha kanıtlayacaktır.


•    Tatilde en çok yatağımı özlüyorum !
•    Su yatağında uyumak harika!
•    Gülnur Aydoğan: “Bulutların üstünde gibi hafif hissediyor insan kendini!”
•    Herkesin bir su yatağı olmalı!
•    Bilgehan’ı geceleri annesinin döndürmesine artık gerek kalmadı !
•    Su yatağı alınca tüm önyargılarım kırıldı!


TATİLLERDE EN ÇOK YATAĞIMI ÖZLÜYORUM !

ECZ.OPT. RIFAT KAYIN
’dan bize gelen bir e-posta’yı sizlerle paylaşmak istedik. Su yatağı deneyimini bize tüm içtenliği ile aktaran Sayın Rıfat Kayın’a teşekkür ediyoruz.

Merhaba,

Ben su yatağını yaklaşık 15 yıl önce Ankara’dan aldım. O yıllarda bu yataklar Amerika’dan ithal ediliyordu, ithalatçı firmanin yatağa verdiğim isim slow motion’du. OASİS’in hangi türüne denk geliyor bilmiyorum ama içindeki sentetik keçe sayesinde dalgalanma en aza indirilmiş ya da dalgasız olarak nitelenebilir.

Yatağın ağırlığa verdiği tepki oldukça yumuşak. Bir hidrolik sistem gibi yavaşça inip, yavaşça düzgün hale geliyor. Bu yatağı almaya karar verirken belimde ağrılarım vardı. O kadar çaresizdim ki harcadığım paranın boşa gitmesini göze alarak denemeye karar verdim. Dalgalı olanlarla kıyasladığımda onlardan 3-4 kat pahalı olan dalgasız olanı tercih ettim. Satan firma özel mobilyası ve ısıtıcısı ile birlikte getirip yatak odamıza kurdu.

İlk günlerde biraz alışma sorunu yaşadım. Hatta doğru bir iş yapıp, yapmadığımdan bile emin olamadım. Aradan 15 yıl geçtiği için tam olarak hatırlamıyorum ama sanırım bu durum bir hafta kadar sürdü. Alışma süresini geçtikten sonra yatağın bilinen yataklardan farkını anladım. Omurgamda 4. ve 5. omurlarım arasındaki disk daralmış, fiziksel aktivitelerin yoğun olduğu günlerde ağrı yapıyordu. Bu ağrılarda bir azalma ve gece boyunca daha az dönme saptadım. Sabah uyandığımda hemen yataktan kalkmıyor, bir müddet yatakta bel ve sırt adalelerimi gevşeten hareketleri de ihmal etmiyordum. Takriben 10-15 dakika süren bu hareketler su yatağı üzerinde kolayca yapılabiliyordu. İki elimle dizlerimi karnıma çekmek, bacaklarımı dizlerimden bükerek sağa sola açıp, kapamak ve yine dizlerden bükülmüş bacaklarımı birbirine yapıştırarak yatağa dokunacak kadar sağa ve sola yatırmak şeklindeki hareketleri 100 er kere yapıyordum. Su yatağında uyuyarak geçirdiğim son 15 senemde günlük aktivitelerden kaynaklanan, ufak tefek bir iki bel ağrısı dışında ciddi bir bel veya sırt ağrısı çekmedim.

Şimdiye kadar anlattıklarım sadece yatağın tıbbi ve sağlıklı olma özelliğini yansıtıyor. Su yatağı bundan daha fazlasını vaat ediyor.

Arada bir gittiğim tatillerde yatağımı çok arıyorum. En çok onun rahatlığını ve tatlı uykusunu özlüyorum. Otel yataklarında uyuyabilmek için uyku ilacı, alkol gibi çarelere başvuruyorum. Birkaç gün sonra bu duruma da alışacağımı düşünüyorum ama nafile. İnsan rahata kolay alışıyor ama rahatsızlığa zor.

Su yatağının farkını kolayca anlatacağımı sanarak bu yazıya başlamıştım ancak sözcüklerle bu deneyimi, bu keyfi anlatmanın zor olduğunu anlıyorum. Belki su yatağını kullanan, bu konforu paylaşan insanlar ne demek istediğimi daha kolay anlayabilir.

Odanız soğuk bile olsa, istediğiniz dereceye ayarladığınız sıcacık bir yatağın keyfi nasıl anlatılır bilemiyorum. Ayrıca yatağa uzandığınızda bütün vücudunuzun tatlı bir yumuşaklıkla ,sıcacık kucaklanması insanda suya ve yatağa duyulan minneti kat, kat artırıyor. Uzandığınız pozisyonu hiç bozmadan saatlerce kalsanız bile sağa sola dönme ihtiyacı duymuyorsunuz, çünkü yatak vücudun değdiği her noktadan alttan destek veriyor. Vücut ağırlığını suyun kaldırma gücü oranında dağıtıyor.

Sıradan yataklarda vücut birkaç noktadan yatağa temas eder ve bu noktalarda baskı altında kalan damarlar daralarak kan dolaşımı zorlanır ve baskı altındaki sinirlerde uyuşma meydana gelir. Vücut bir tepki olarak pozisyonunu değiştirir. Bu nedenle gece boyunca,farkında olmadan defalarca döneriz. Bu da uyku konforumuzu azaltır. Oysa su yatağında hiç dönme ihtiyacı duymadan sabaha kadar uyuyabilirsiniz.

Su yatağı almak hayatımın en doğru karalarından biridir. Bir yatağın insanı bu kadar mutlu edeceğini anlatsalar inanmazdım. Ben bu mutluluğu biraz da (geçmişte kalan) bel ağrıma borçluyum. Dilimin döndüğünce çevremde benzer sorunları olan bir çok insana bu deneyimi anlatıyorum ama insanlar koşullanmalarından, alışkanlıklarından kolay, kolay vazgeçemiyorlar.

15 yıldır su yatağı kullanan biri olarak deneyimimi başka insanlarla paylaşmak istedim. Umarım onlar da benim gibi verdikleri karardan dolayı mutlu olurlar.
ECZ.OPT. RIFAT KAYIN

Su yatağında uyumak harika!

Yeni bir yatak odası mobilyası ve ona uygun kaliteli, konforlu bir yatak almak hayalimizdi, özellikle herkesde olmayan değişik bir şey olmasını istiyorduk. Yatak mobilyasına karar verdikten sonra yatak için uzun araştırmalar yaptık, bir arkadaşımızın su yatağı tavsiyesi üzerine, Oasis Su Yataklarının web sitesini bulduk ve showroom’una giderek, dalgalı ve dalgasız su yataklarını denedik, Deniz hanım su yatağının özelliklerini bize detaylı bir şekilde açıkladı, yaptığımız diğer araştırmaları da göz önünde bulundurarak su yatağının en iyisi olacağına ikna olduktan ve almaya karar verdik, diyor Öykü hanım ve Çağrı bey.

Öykü hanım 25 yaşında, konservatuar mezunu, keman ve piyano çalıyor, solistlik de yapıyor, Çağrı bey 28 yaşında, Sosyolog. Genç çift kendilerine ait olan Kadıköy Acıbadem’deki Zürafa Yuvasını beraber işletiyorlar. Yuvalarında velilerin çocuklarını her zaman internet üzerinden izleyebilecekleri kameralı son teknolojiyi kullanıyorlar ve birçok değişik aktiviteler uyguluyorlar, ata binmek, havuzda yüzmek, sergi, müze ve tarihsel özellik taşıyan yerlere eğitsel gezilere gitmek, gibi. Ayrıca yuvalarındaki çocuklara estetik ve sanata karşı duyarlı olmaları için özel bir takım eğitimler veriyorlar.

Yoğun ve yorucu bir iş gününün ardından su yataklarında yatabilmenin onları çok mutlu ettiğini ve rahatlattığını, ertesi güne çok daha dinç ve zinde olarak yataktan kalktıklarını söylüyorlar.
İyi bir yatak almaya karar vermeden önce, su yatağına yatıp denemek ve farkı hissetmek gerekiyor, su yataklarının ömrü, özellikle sunduğu hijyen ve verdiği konfor herşeye değer. Su yatağında uyumak harika, diyor Öykü hanım.Gülnur Aydoğan: “Bulutların üstünde gibi hafif hissediyor insan kendini!”

Uzun araştırmalar sonunda Gülnur Aydoğan, oğlu Mustafa’da kas erimesi rahatsızlığı olduğu ve sabahları yatağından ağrılarla uyandığı için, su yatağı almaya karar verdi. Mustafa çok kısa bir süredir su yatağında yatmasına rağmen, su yatağından çok memnun. Artık sabahları bel ve omuz ağrıları olmadan uyanıyor ve ailesi bu durumdan çok mutlu.

Anne Gülnur Aydoğan, Mustafa için ne alırlarsa alsınlar ilk önce kendi denemeyi adet haline getirmiş, bakın bunu kendi nasıl anlatıyor: “Kendim mutlaka denerim, bu ne olursa olsun ve etki derecesini kontrol ederim. İlaçlar için bile geçerli bu, etkisini anlayamasam bile tadını öğrenmiş oluyorum en azından. Onun için su yatağını da kendimde deniyorum. Ben, daha önceleri bademcik sorunum, sonra da küçük de olsa geniz eti ve sünizit sorunum yüzünden sırt üstü yatamam normalde. Yıllar önce bademcik ameliyatımı yapan doktor bana yüzükoyun yatarsam solunumumun daha rahat olacağını söylemişti ve bu nedenle ben de bir alışkanlık haline geldiği için, sırt üstü 5 dakika yatsam, sonrasında sanki yeterli nefes alamıyorum gibi hissederek yüzükoyun yatarım. Ve çoğu sabah kalktığımda inanılmaz bir bel ve omuz tutulması yaşarım. Bu nerdeyse öğlene dek sürer, genelde kahvaltıdan sonra hemen bir ağrı kesici ile takviyede bulunurum. Ki, yatağım tam ortopedik ve iyi bir marka. Ve gerçekten huzursuz yatarım, yani çok dönerim sağa sola. Bu benim NORMAL YATIŞ ŞEKLİM.

Aydoğan, oğlu Mustafa’yı okula yolladıktan sonra, su yatağında bir süre de, kendisinin yattığını belirterek şöyle dedi: “Ama gerçekten test etmek amaçlı, yatıyorum. Yine normal uyanışta sırt ve bel tutulması ile uyanan ben, Mustafa’nın yatağındaki o 1 saatlik kestirmemden sonra ne sırtımda, ne belimde en küçük bir ağrı kalmamış olarak uyanıyorum. Ve en güzel yanı ne biliyor musunuz, sırt üstü hatta yastıksız yatıyorum, çünkü yatak bütün vücudun sekline göre şekil alıyor. Bazen 1 saati de geçen o kestirme anımdan uyandığımda ben yattığım şekilde kalkmış olduğumu gözlemliyorum. Acaip dinlenmiş ve gerçekten tüy kadar hafif hissediyorum kendimi, ısı da hissettiriyor kendini. Enteresan bir ürün. Bulutların üstünde gibi hafif hissediyor insan kendini.”

Aydoğan son sözlerini Mustafa için kullandı: “Güle güle kullan yavrum yeni yatağını. İnşallah şifa bulur da öyle yatarsın yatağında...”Herkesin bir su yatağı olmalı!

Dr. Tayfun Ayata Ortopedi uzmanı, eşi Ebru Ayata Dahiliye uzmanı olarak çalışıyor. Çift Tuzla’daki yeni evlerine taşınırken tüm mobilyalarını değiştirmeye karar vermişler. En büyük değişikliği de Tayfun beyin isteği üzerine yatak odalarına su yatağı alarak yapmaya karar vermişler.

Dr. Tayfun Bey, hastanede yoğun ve yorucu bir iş günün ardından, kendilerini en azından geceleri rahatlatacak ve sabahları zinde olarak kalkmalarını sağlayacak yatağın, su yatağı olduğunu hep düşündüğünü söylüyor. Alıp kullandıktan sonra ise düşüncesinin kanıtlandığını belirten Tayfun bey “Uyku, herkesin her gece kendisine sunması gereken en kısa, en güzel ve en tabi tatildir” diyor.

Konfor ve hijyenin yanı sıra sağlıklı bir uykunun insan hayatında ne kadar önemli olduğunu dilinden düşürmeyen Tayfun bey “herkesin bir su yatağı olması gerekir, su yatağı kullanmak için hasta olunması gerekmiyor” demeyi de ihmal etmiyor.

Dr. Ebru hanımın su yatağı kullanmadan önce bir takım ön yargıları olduğunu, ancak su yatağında yattıktan sonra bu ön yargıların yıkıldığını ve artık eşi Tayfun beye su yatağı konusunda katıldığını belirtiyor. Ebru hanım, ön yargılarının çoğunun su yatağını tanımamaktan kaynaklandığını vurgulayarak, “şimdi hastalarıma, yakın çevreme ve arkadaşlarıma özellikle su yatağında yatmalarını tavsiye ediyorum” diyor.

Oğulları Ataberk 6 yaşında, o da su yatağında altlayıp zıplamanın çok zevkli olduğunu söylüyor ve bize yatağın üzerinde resim çekmemiz için hemen bir poz veriyor.

Ayata ailesinin tüm fertlerinin su yataklarından memnun olmaları bizi de mutlu ediyor.


Bilgehan’ı geceleri annesinin döndürmesine artık gerek kalmadı !

Bilgehan 10 yaşında. 5 yıl önce, hareketlerindeki yavaşlamayı ilk annesi fark etti. Bunun üzerine birçok doktora götürüldü. Doktorlar Bilgehan’a kas erimesi* teşhisi koydular. Ve bu teşhisin ardından tüm aile fertlerinin hayatı değişti.

Anne Ayşe Aydın, Bilgehan geceleri kendi dönemediği için, her gece birkaç kez kalkıyor ve oğlunu döndürmek zorunda kalıyordu. Bu özveriye rağmen Bilgehan’ın sabahları yataktan kalktığında vücudunda, normal yatağın vücuda yaptığı baskıdan dolayı, ağrılar ve tutulmalar oluyordu. Ayşe hanım, Amerika’da yaşayan kız kardeşiyle bu büyük sorunlarını paylaştıklarını ve onun su yatağı almalarını önerdiğini ve Amerika’dan Oasis Su Yataklarının web sitesini bulup, Aydın ailesinin şirketimize ulaşmalarını sağladığını anlattı.

Artık, Bilgehan su yatağında yatıyor. Üstelik eski şikayetleri kalmadı. Kendisi de “eskiden sabahları hissettiğim ağrılar kalmadı” diyor. Annesi Ayşe hanım da mutlu, hem oğlunun ağrıları ortadan kalktığı için, hem de geceleri uykusunu bölerek Bilgehan’ı döndürmek zorunda kalmadığı için.

*Kas Erimesi: Vücudumuzdaki istemli kaslar, ancak omurilikteki ön boynuz hücrelerinden bir sinir yolu ile mesajı aldıklarında kasılabilir. Spinal muskuler (kaslar) atrofide, ön boynuz hücreleri normal çalışmadığı zaman bu mesaj kasa gelemez. Bunun sonucunda ise istemli kaslarda kuvvetsizlik ve erime (atrofi) görülür.
Su yatağı alınca tüm önyargılarım kırıldı!

Dr. Ali Naki Kaftancıoğlu su yatağı almadan önce, yumuşak, sert, sentetik ve doğal materyallerle yapılan, birçok yatak denemiş.

Bugün, su yatağının en iyi yatak olduğundan hiçbir şüphesi olmadığını belirtiyor, yalnız bu iddiasını bilimsel olarak ispat edemiyor Dr. Ali Naki Kaftancıoğlu, “sadece” kendi tecrübe ve mantığıyla şunları söylüyor: “Kişisel olarak şunu net olarak söyleyebilirim ki, su yatağı kullanmaya başladığımdan beri, sırt ağrılarım azaldı. Benim mantığıma göre, anatomik olarak vücuda en iyi uyum sağlayabilecek iki yatak çeşidi söz konusu olabilir, su yatağı veya havalı yatak. Ben su yatağını seçiyorum, çünkü vücudun tamamına çok daha iyi uyum sağlıyor.”

Ayrıca, su yatağındaki ısıtma sisteminin büyük bir avantaj olduğunu, çok daha hijyenik olduğunu ve tüm kaslarını rahatlattığını açıklıyor.

Dr. Ali Naki Kaftancıoğlu ve eşi Dr. Canan Kaftancıoğlu’ nun Bahçeşehir’de çok şık bir vilları var, çift evlerine yeni taşınmışlar. Dr. Kaftancıoğlu çiftinin İstanbul’da kendi özel hastaneleri var ve çok yoğun iş temposuyla çalışarak geçiyor günleri. Dr. Ali Naki Kaftancıoğlu kendisine gelen, sırt ağrısı, baş ağrısı ve sabah gerginlikleri çeken hastalarına ve arkadaşlarına su yatağı tavsiye ediyormuş.

Kaftancıoğlu çiftinin iki kızları var, Çağım ve Çağla. Çağım küçük yaşta olduğu için Bayan Kaftancıoğlu çalışmaya bir müddet ara vermiş ve günlerini Çağım’la birlikte evde geçiriyor. – Çağım’ın ve Çağla’nın su yatağında atlayıp zıplamaktan çok hoşlandıklarını, eşininse günlük yoğun çalışma temposundan sonra su yatağında yatmaktan çok memnun olduğunu belirtiyor, Dr. Canan Kaftancıoğlu.

Kaftancıoğlu’nun, su yatağı kullanmaya başlamadan önce, mevzu su yatağı olduğunda herkes de olduğu “su yatağı bütün gece sallanır, diğer yataklara göre farklı bir görünümü vardır ve her yatak mobilyasına uymaz, çok ağırdır” gibi ön yargıları varmış. Şimdi Bayan Kaftancıoğlu diyor ki: “Su yatağını kullanmaya başladıktan sonra, ne kadar yanlış düşündüğümü fark ettim, insanlardaki bu ön yargıları yıkmak biraz zor, hakikaten herkesin kendi denemesi gerekir”. Şimdi tüm aile, su yatağını denedikleri ve satın aldıkları için çok memnun olduklarını söylüyorlar.


Google
 
Ferienwohnungen inserieren

Ferienhäuser Türkei
Ferienwohnungen
Ferienwohnungen Balikesir

Auswahl preiswerter
Ferienhäuser und Ferienwohnungen Türkei
und weltweit.
Ferienunterkünfte für jedes
Budget und Interesse.

Grosse Auswahl
Ferienhäuser und FerienwohnungenTürkei
vom privaten Vermieter.
Ferienwohnungs-Anzeige gratis.

KIZILKECILI KÖYÜ - AKCAY in Kizilceli Köyü

Ferienhausmiete.de

Ferienhaus

jajabu

www.ferien-privat.de

Copyright © 2005 OASİS Su Yatakları. Tüm hakları saklıdır. En iyi görüntü IE5+ 1024x768 32bit renk.